Поради щодо безпечного водіння взимку
Коли настає зима, для наших комунальних служб це завжди несподіванка. Але для нас із вами – це завжди, нехай невелика, але проблема. А особливо для водіїв, які нещодавно купили, тобто отримали права та сіли за кермо. Для того щоб прокладка між сидінням і кермом вашого авто залишалася робочою до старості команда Інтернет-магазину «ProCar» підготувала ряд порад з безпечного водіння взимку. Дотримуючись цих рекомендацій, Ви зможете максимально знизити ризик неприємної ситуації для Вас і вашого авто в зимовий період.
Якщо вам потрібно вирушити в поїздку в зимову погоду, підготуйте машину до неї заздалегідь, дізнайтеся прогноз погоди і дотримуйтесь правил водіння залежно від дорожніх умов - це три ключові фактори, які допоможуть вам керувати автомобілем безпечніше. Нижче наведено кілька порад з безпеки водіння в зимовий час, які допоможуть вам підготуватися до поганих дорожніх умов взимку, перш ніж ви зіткнетеся з ними на дорозі.
Підготовка вашого автомобіля
Коли температура починає падати, саме час переконатись, що у вашому автомобілі є комплект для водіння в зимовий час, у тому числі скребок для льоду, лопата для снігу та пісок чи дорожня сіль. Таким чином, ви будете готові до зимової погоди, коли ви будете далеко від дому. Це також привід, щоб перевірити шини, та переконається, що у вас встановлені саме зимові шини.
Декілька звичок, яких слід регулярно дотримуватися в зимові місяці, також допоможуть підготуватися до зимової поїздки. Тримайте двірники в хорошому стані, резервуар з рідиною для лобового скла повинен бути заповнений, щоб ви могли очистити лобове скло від снігу та льоду будь-якої хвилини. Переконайтеся, що рідина в бачку для омивки скла саме зимова, щоб вона не замерзала. Візьміть за правило тримати бензобак повним, щоб ви могли запустити двигун і залишатися в теплі, якщо ви з якихось причин зупинилися.
Повний бензобак у холодну погоду також може допомогти мінімізувати кількість водяної пари у вашому баку, який може замерзнути при сильному зниженні температури. Вам також слід або їздити на машині, або запускати її в добре вентильованому приміщенні хоча б раз на кілька днів, щоб уникнути розряджання акумулятора - ще однієї проблеми в холодну погоду.
Стежити за погодою
Якщо ви плануєте поїздку в негоду, слідкуйте за дорожніми та погодними умовами, перевіряючи місцеві новинні сайти з інформацією про завантаженість, ремонт, ситуації на трасі та погоді. Ви можете підписатися на сповіщення про погоду, щоб отримувати повідомлення та додаткові сповіщення для вашого регіону. Але ніколи не перевіряйте телефон під час водіння і не відволікайтеся, коли ви за кермом.
Водіння у зимових умовах
Перш ніж почати рух, знайдіть час, щоб очистити машину від снігу та льоду, включаючи вікна, дзеркала, фари, відбивачі, капот, дах та багажник. Рухайтеся з увімкненими фарами і стежте за тим, щоб вони були чистими, щоб покращити видимість. Будьте обережні та скидайте швидкість, коли сніг чи туман обмежують огляд зустрічних транспортних засобів.
Рухаючи дорогою, пам'ятайте, що обмеження швидкості призначені для сухих доріг, а не для доріг, покритих снігом та льодом. У міру погіршення дорожніх умов та погіршення видимості вам слід знизити швидкість і збільшити дистанцію до автомобіля, що рухається попереду. Уникайте використання круїз-контролю у снігову чи крижану погоду – якщо ви хочете максимально контролювати свій автомобіль. Будьте обережні на мостах та акведуках, оскільки вони зазвичай першими покриваються льодом. Уникайте снігоочисників і вантажівок з піском, що проїжджають, тому що у водіїв цих транспортних засобів обмежена видимість, а дорога попереду них може бути гіршою, ніж позаду.
Вихід автомобіля з ладу або якщо ви застрягли
Якщо ви несподівано потрапили в хуртовину і застрягли в снігу і якщо ваша машина знаходиться в безпечному місці, залишайтеся в машині і чекайте допомоги. Також Ви можете запускати обігрівач, щоб зігрітися на 10 хвилин щогодини, але спочатку переконайтеся, що у вихлопній трубі немає снігу. Існує небезпека отруєння чадним газом, якщо сніг блокує трубу і дозволяє газу накопичуватися в автомобілі. Злегка відкрийте вікно, щоб запобігти накопиченню газу.
Пам'ятайте, що водіння в зимову погоду може бути складним завданням навіть для досвідчених водіїв. Зниження швидкості, збільшення часу для зупинки, пристібання ременя безпеки, повна увага до дороги та розуміння змінних умов можуть допомогти вам керувати автомобілем безпечніше. Якщо ваш маршрут веде до віддалених районів з обмеженим покриттям мобільного зв'язку, розгляньте можливість інформування когось із друзів або близьких про свої плани подорожі та поділіться з ними своїм маршрутом та часом вашого прибуття. Таким чином, якщо ви запізнилися, служби швидкого реагування знатимуть, з чого почати. Якщо ви не впевнені, чи безпечно керувати автомобілем, подумайте про те, щоб нікуди не їхати до весни, ну або до поліпшення погоди.
Сподіваємось, що наші поради допоможуть Вам. Але найкраща порада – якщо немає гострої необхідності, а на вулиці хуртовина та ожеледиця, залишитеся вдома! Воно того не варте!